Імплантація зубів – це сучасний та дуже прогресивний метод відновлення втрачених зубів. В результаті цієї процедури відбувається інтеграція в кістку титанового імплантату на місце зуба, що бракує, після чого відбувається протезування штучною коронкою. Імплантат має дві частини: внутрішньокісткова, що виконує функцію кореня та зовнішня (абатмент), на якій фіксується протез або коронка.
Види імплантації зубів
У сучасній стоматологічній практиці застосовують різні види імплантації зубів, такі як одноетапна імплантація, двоетапна імплантація, відстрочена імплантація та експрес-імплантація. У кожній ситуації лікар індивідуально підбирає найбільш правильний для пацієнта підхід.
Переваги імплантації зубів
Нічим не відрізняються від реальних зубів. Зуби, які розташовані поруч, не піддаються обробці в процесі процедури встановлення. Імплантати довговічні, комфортні та не вимагають спеціального догляду. Імплантати запобігають рухливості поряд розташованих зубів. Штучний зуб знімає зайве жувальне навантаження із сусідніх зубів. Імплантати запобігають атрофії кісткової маси.
Етапи проведення імплантації:
Перед процедурою важливо зробити панорамний знімок щелеп та провести комп'ютерну томографію (КТ), щоб отримати точну та повну інформацію про топографію потрібної області. Це потрібно, щоб виміряти відстань від вершини альвеолярного гребеня до нижньощелепного каналу, а також гайморової пазухи.
Якщо кістка атрофована, тонка або має не зовсім звичайне розташування гайморових пазух, потрібно провести підготовку до імплантації – наростити кістки для успішного встановлення імплантів.
Далі проводиться використання самого імплантату.
Встановлюється титановий абатмент – сполучна ланка між коронкою та імплантатом.
Протезування на імплантатах можна провести лише після повного відновлення кістки навколо імплантату (період від 3 до 6 місяців).